• keren oren

בית, רגש, בלוג #5 קרן בר


הפורמט בית, רגש, בלוג,

נולד מתוך הרצון שלי לחקור את המושג בית ולהבין מה אנחנו, כמעצבות פנים והום סטיילינג (שמתכננות ומעצבות כל כך הרבה בתים) עושות כדי ליצור בית, לעצמנו וללקוחות שלנו. כלומר בתפר שבין האישי למקצועי.

בכל חודש אארח כאן מעצבת, שהיא גם בלוגרית ואבקש מהן להתייחס למושגים הבאים.

מוכנות? מתחילים.

את קרן בר אני מכירה מהמרחב הווירטואלי כבר כמה שנים ורק לאחרונה נפגשנו באמת.

קרן היא כמו פיה שמפזרת קסם, היא מקסימה ונדיבה ומלאה בסטייל.

ומה שהכי כיף בקרן זה שהיא לא שומרת לעצמה שום דבר, היא משתפת בכל הסודות המקצועיים. והיא שמה לעצמה למשימה לגרום לאנשים להתאהב בבית שלהם דרך הבלוג וסדרת הטיפים המעולים שהיא מעלה בכל שבוע לדף הפייסבוק שלה.

מוזמנים להכיר אותה מקרוב.

אני

שמי קרן בר, בת 38, נשואה ליובל ואמא לאיליי (6.5) ונלה (2.5). תמיד חלמתי להיות מעצבת, אבל החלטתי לעשות תואר מעשי יותר, אז בחרתי ללמוד עבודה סוציאלית. בסוף התואר, הרגשתי שזה לא מספק אותי והחלטתי לנסות להתקבל לעיצוב פנים בשנקר. זו הייתה נקודת מפנה בחיי, בה סוף סוף הגעתי. התאהבתי בעולם העיצוב ומאז אני עוסקת בו. מזה כמעט עשור שאני מעצבת פנים וקצת פחות מכך, בלוגרית. בבלוג שלי Karen B אני חושפת את כל הסודות לעיצוב בית מקסים ונעים.

קרן בר מעצבת פנים בלוגרית ופודקסטרית

צילום: הילה לוצקי שפירא

בית

בית זה לא בהכרח מקום, אלא יותר הרגשה, לא המה, אלא המי, האנשים, חיות המחמד והזיכרונות שנרקמים בתוך חלל או אפילו נקודת זמן מסוימת. אחד האתגרים שלי כמעצבת פנים הוא לחקור את הרגלי החיים, הסגנון והצרכים של האנשים שמתגוררים בחלל מסוים ולהפוך אותו לבית האישי שלהם באמצעות פענוח של הטעם, האופי וההתנהלות היום יומית. בסופו של דבר, התפקיד של המעצבת הוא להבין את המכלול הזה ולתפור אותו לכדי בית שירגיש רק שלהם. לכן, אף דירה שאני מעצבת לא נראית כמו הקודמת, כי אני מאמינה שלכל אחד מגיע בית עם הסגנון האישי שלו.

בית בעיצובה של קרן בר צילום שירן כרמל
בית בעיצובה של קרן בר צילום שירן כרמל

בית. צילום: שירן כרמל.

רגש

הרבה אנשים לא מודעים לכך, אבל התהליך של עיצוב הבית הוא תהליך בו מעורבים המון רגשות. זה אולי נראה פשוט לבחור את האלמנטים והפריטים השונים לבית, אבל כשזה מגיע לבית שלך, זו הופכת להיות משימה מורטת עצבים וכל החלטה הופכת לגורלית במיוחד. הרבה פעמים, אנשים חוטפים ״רגליים קרות״ אחרי שנעשתה בחירה ומפקפקים בה. חוויתי את זה באופן אישי כשהזמנתי ספה לבית. זו הייתה ספת החלומות שלי, עליה חלמתי חודשים רבים ועם זאת, רגע אחרי שהזמנתי הייתי בטוחה שעשיתי טעות מרה. התקשרתי לאמא שלי שאמרה: ״קרן, זו לא הספה האחרונה שתזמיני בחייך״. המשפט הזה מיד החזיר אותי לפרופורציה והצלחתי להתגבר על האמוציות שתקפו אותי. היום, אני כל כך שמחה שדבקתי בבחירה שלי ומאוהבת בספת החלומות שלי.

הסלון של קרן בר. תמונות מתוך הבלוג של קרן בר
פרט ספה בסלון של קרן בר. תמונות מתוך הבלוג של קרן בר

תמונות של רגש מתוך הסלון של קרן בר צילומים: קרן בר.

תוכלו לקרוא על זה פה.

השראה

ההשראה הכי גדולה שלי היא האנשים. לכל אדם יש את הסיפור האישי שלו: ההיסטוריה המשפחתית, התחביבים, האהבות והאנשים שמקיפים אותו. כשאני בונה לוח השראה לעיצוב דירה, אני תמיד מחפשת את ההשראה מתוך הסיפור האישי של המשפחה. לדוגמה, בבית אותו אני מעצבת עכשיו, יש אילן משפחתי מיוחד במינו: סבא פרופסור לכימיה, אח של סבתא שהיה מראשוני הרוקחים בארץ ואבא אנטומולוג (חוקר חרקים). לוח ההשראה של הבית הזה, משלב את הסיפור המשפחתי היפה הזה. אני כבר מחכה לראות איך הוא יראה, אבל בינתיים נהנית מלוח ההשראה שייצרתי עבורם.

לוח השראה לסלון בעיצוב קרן בר.