top of page
  • תמונת הסופר/תkeren oren

בית, רגש, בלוג #2 רוית רוד


הפורמט בית, רגש, בלוג,

נולד מתוך הרצון שלי לחקור את המושג בית ולהבין מה אנחנו, כמעצבות פנים והום סטיילינג (שמתכננות ומעצבות כל כך הרבה בתים) עושות כדי ליצור בית, לעצמנו וללקוחות שלנו. כלומר בתפר שבין האישי למקצועי.

בכל חודש אארח כאן מעצבת, שהיא גם בלוגרית ואבקש מהן להתייחס למושגים הבאים.

מוכנות? מתחילים.

את רוית אני מכירה מהרשת, היא מעצבת ובלוגרית וותיקה. הסגנון שלה שונה מאוד משלי ויחד עם זאת אני אוהבת מאוד את הדיוק והעכשוויות בעיצובים שהיא יוצרת.

ואני שמחה מאוד על ההזדמנות להכיר אותה יותר לעומק.

אני

רוית רוד, בת 45, נשואה ואמא לשלושה ואוהבת כל רגע מזה.

עברתי לא מעט גלגולים עד שהגעתי להיות מלבישת בתים.

לימודי תואר בעבודה סוציאלית, תואר שני בלימודי עבודה, ממנהלת משאבי אנוש טרם לידת הילדים, דרך מלווה התפתחותית לתינוקות בזמן שהיו קטנים ועד שהגעתי הביתה! לעצב חללים שהופכים לבתים על כל המשתמע מכך, זה משהו שטבוע בי עמוק. שנים עסקתי בעיצוב מבלי להיות מודעת לזה כלל. זו הבחירה הכי טובה שעשיתי עבור עצמי מבחינה מקצועית שמשפיעה לחלוטין גם על חיי האישיים.

מעבר להיותי מלבישת בתים אני בלוגרית לייף סטייל 6 שנים, מלמדת הום סטיילינג בסטודיו 6B ומרצה באופן פרטי.

רוית רוד מלבישת בתים ובלוגרית

צילום: טלי דברת

בית

מילה שמעוררת רגשות, מחשבות ואסוציאציות רבות ומגוונות. לא בכדי שירים רבים נכתבו על בית.

בית הוא המקום הכי אישי, פרטי ואינטימי. המקום הבטוח והמוגן בו אפשר להניח ראש, להיות הכי אותנטי וללא מסכות, להתגעגע אליו כשרחוקים ולרצות לחזור אליו גם כשקרובים, בו צוברים את הזיכרונות הכי משמעותיים של החיים. המקום להביא את עצמינו לידי ביטוי, לבנות בשתי ידיים, ולהוות מקור לגאווה. זו אהבה ללא תנאי, הבית תמיד יקבל אותנו בזרועות פתוחות.

באופן מקצועי המילה בית היא עבורי הסוף של תהליך ארוך, מפרה ומהנה בו אני מקבלת חלל ריק או חלל שלא מרגישים בו בבית, ובסופו של התהליך נוצרת תחושה של בית. זו

המילה שמסמלת עבורי שהצלחתי בתהליך מול האנשים שגרים בו.

התמונות הן מדירה בהוד השרון שעברה מייקאובר רציני. בסופו של התהליך הם אמרו לי שגרמתי להם להתאהב בבית שלהם מחדש.

צילום: מאיה חבקין

רגש

עוצמתי, ניגודי וקוטבי. חיובי ושלילי. ללא רגש אין חיים. היכולת להביע את עצמינו כלפי אדם אחר ואף לאובייקטים.

באופן מקצועי רגש הוא היכולת להתחבר ללקוחות שלי ממקום עמוק, והתחושות המתעוררות אצלי תוך כדי התהליך.

התמונות שנבחרו למילה רגש הן מביתי שלי, של ילדי. הכי רגש שיש.

צילום: רוית רוד.

השראה

משהו שנוגע לנו בבטן הרכה, שמצית את הדמיון ומעורר רגש. כמו נורה שנדלקת פתאום. אי אפשר לכפות על השראה להגיע, היא פשוט מגיעה ברגע הכי לא צפוי וכל הגלגלים מתחילים להסתובב בראש. להבדיל מבית שהוא סוף התהליך, השראה היא ההתחלה. היא יכולה להיות סיפור, תמונה, שטיח, רהיט, מילה. כל דבר.

התמונות שנבחרו למילה השראה- עיצוב הדירה הזו בכפר סבא החל מהתמונה שתלויה מעל הספה. היא הייתה שם טרם השיפוץ והיא זו שסללה את הדרך לפלטת הצבעים ולאווירה בבית.

צילום: אורית ארנון.

זיכרון

העבר, סנטימנטליות, ילדות. הזיכרונות שלנו מרכיבים את ההווה שלנו והרבה פעמים אנחנו מתרפקים עליהם ונשענים עליהם.

לרוב בפאן המקצועי זיכרון הוא משהו שלילי יותר. כשאני מפגישה לקוחות עם פריטים אותנטיים וישנים מפעם, הרבה פעמים הזיכרונות שלהם מבית ההורים או הסבתא עולים והם לא מעוניינים שביתם יהיה מעוצב באופן כזה. הזיכרון מוצף.

התמונות שנבחרו למילה זיכרון- עיצובים כפריים ונוסטלגיים יותר עם טאץ' וינטג'.

צילום: רוית רוד.

שייכות

להיות חלק מ..., בעיני שייכות היא היהפך מזרות. ההרגשה שמקבלים אותך כפי שאתה, שנמצאים איתך אנשים הדומים לך, שיש ביניכם מכנים משותפים, להמצא במקום עוטף בו אתה מרגיש במקום הנכון.

למילה שייכות בחרתי בתמונות מפרויקט עיצוב דירה בפתח תקווה של זוג אמהות+2. מיוחדות וייחודיות עם טעם יוצא דופן ואהבה לנגיעות של צבע.

צילום: אורית אלפסי

מילה שלך:

הקשבה

היכולת לשים את עצמך בצד, את דעותיך, טעמך והשקפותיך ולשמוע את הנאמר גם בין השורות. לא לכפות את עצמך אלא לכוון בהתאם לנאמר.

.מבחינתי כל הפרויקטים שלי הם כאלה ולכן כל התמונות כאן רלוונטיות למילה הקשבה

ובכל זאת, יש לי סיפור על הקשבה: לפני מספר שנים עיצבתי דירה לזוג שניסה שנים להיכנס להריון ללא הצלחה. זה היה ביתם הראשון שהוא שלהם, וההתרגשות הייתה רבה, יחד עם זאת האישה הביאה לתהליך את המקום הרגשי שהייתה בו. מקום שהקשה עליה לקבל החלטות, תסכול, רגשות מוצפים עד כדי בכי תוך כדי קבלת החלטות בחנות. זזתי הצידה. הקשבתי לזה שבאותו רגע נתון היא לא הייתה במקום שמסוגל לקבל החלטות. נתתי להם את המקום שלהם בחנות, לבכות, להתלבט. הצעתי להניח לקניות לאותו יום, לחזור הביתה, להיזכר בדברים שנאמרו בפגישה הראשונה לגבי איך רוצים לראות את חדרי האמבטיה שלהם, החלום. כל אחד מהם רצה חלל בסגנון אחר. היא כפרי, הוא מודרני. הצעתי פשרה. שילוב של השניים. כעבור מספר ימים שבנו לחנות ורכשנו הכל. בסוף התהליך הם היו מרוצים מאוד וחשו כי כל אחד מהם קיבל את שלו. (והיא גם נכנסה להריון (: . אבל זה כבר סיפור אחר).

קישור לבלוג של רוית home styling studio

תודה רוית, שהתארחת אצלי עם מחשבות על בית ורגש,

עם נקודת המבט המיוחדת שלך ועם העיצובים המוקפדים שאת יוצרת.


348 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


מבריאה בתים בלוג עיצוב אישי
keren-oren-4.jpg

הי אני קרן אורן, מבריאה בתים ואיך אני שמחה שקפצתן לבקר בבלוג שלי.

אני כותבת פה על כל מה שאני אוהבת ומעניין אותי, DIY, עיצוב פנים וסטיילינג, אנשים, זיכרונות ילדות, השראה וטבע.

אני רוצה ליצור עולם שיש בו בתים אישיים ומבריאים, כאלה שתומכים בנו ומרגשים אותנו בכל פעם שאנחנו פותחים את הדלת, ומגיעים הביתה.

תצטרפו אלי למסע?

הצטרפו אלי

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Pinterest Icon
bottom of page