• keren oren

בית, רגש, בלוג #4 סיון קונוולינה


הפורמט בית, רגש, בלוג,

נולד מתוך הרצון שלי לחקור את המושג בית ולהבין מה אנחנו, כמעצבות פנים והום סטיילינג (שמתכננות ומעצבות כל כך הרבה בתים) עושות כדי ליצור בית, לעצמנו וללקוחות שלנו. כלומר בתפר שבין האישי למקצועי.

בכל חודש אארח כאן מעצבת, שהיא גם בלוגרית ואבקש מהן להתייחס למושגים הבאים.

מוכנות? מתחילים.

סיון מאוד מוכרת בתחום העיצוב בארץ, היא פעילה,

כותבת, מלמדת, תורמת ואי אפשר להתעלם ממנה ומהעשייה שלה.

עד היום הכרתי אותה בעיקר בצד המקצועי כאישה שלא מתפשרת על איכות, זו הזדמנות להכיר את הצד הפרטי שלה, וזה גרם לי להתאהב בה אפילו יותר.

אני

שמי סיון קונוולינה מינקובסקי ואני מעצבת פנים, בלוגרית, אמא ובת זוג בפרק ב' של חיי. אני אמנית רב-תחומית ואוהבת לשלב בעשייה שלי את כלל התחומים שמעניינים ומעשירים את עולמי, בעיקר: צילום, תפירה, ציור ומלאכות יד שונות. לאחרונה גם פתחתי בסטודיו שלי בחיפה קורס מקצועי למעצבות פנים עצמאיות, ומאז אני מרגישה שאני יותר ויותר מתקרבת לייעוד שלי.

סיון קונוולינה מעצבת פנים ובלוגרית

צילום: אורית ארנון.

בית

בית עבורי הוא תחושת בטחון. אני לא נוטה להיקשר למקום או לחומר, ולכן בית עבורי מתבטא בדרך כלל באנשים שגורמים לי להרגיש שהגעתי הביתה, שיוצרים אצלי תחושה בטוחה ומוגנת. הבית הפיזי שלי משתנה כל הזמן, בערך בקצב שבו אני משתנה, אבל הבית הרגשי שלי נעוץ כבר שנים רבות בגרעין של אנשים (בעיקר נשים) שיש לי חיבור עמוק אליהם.

מעבר לאלה – המקום שהכי גורם לי להרגיש בבית הוא הים. יש לי חיבור כמעט רוחני לים, ואני גם צוללת מגיל 16. ברגע שאני מתחת למים – אני מרגישה שלווה שאני לא מרגישה בשום מקום אחר. לא משנה כמה הכל סוער מעל פני המים – מתחת למים אני מרגישה שהכל בדיוק כפי שהוא צריך להיות.

תמונות של בית סיון קונוולינה צילום חדר שינה: טל ניסים

תמונות שמזכירות לי בית

צילום חדר השינה: טל ניסים, תמונות בים אלבום פרטי.

רגש

אני אדם מאוד ריאלי ופרקטי, אבל גם מאוד יצרי ורגשי. להבדיל מהפן המקצועי – בפן האישי הרבה מהבחירות שלי מונעות מרגש כזה או אחר, וכיום אני יותר קשובה לאינטואיציות שלי מבעבר.

בכלל, אני חושבת שהמקום שיש לרגשות בהחלטות ובהתנהלות של אנשים גדול הרבה יותר ממה שהם מסכימים להודות, ובמקצוע שלי זו הנחה מאוד בסיסית. כשאני מלווה זוגות בתהליכים כמו שיפוץ, אני כל הזמן מזכירה לעצמי שמה שעבורי הוא כבר עניין טכני – עבורם זה ממש חורבן הבית ובריאתו מחדש. זה עשוי להפר הרבה מאוד איזונים מאוד עדינים של רגשות ומצבים ברי-קיימא, ולכן חשוב מאוד להבין שכל ביטוי לרצון או התעקשות על משהו – טומנים בחובם תחושות ורגשות שצריכים לקבל מענה.

כך זה גם במשפחה מורכבת כמו שלנו. הרבה פעמים מה שמוצג כמו רצון הוא בעצם צורך פנימי מאוד מהותי, ולאזן את הצרכים ואת הרגשות של כולם זה אתגר מאוד גדול.

.ילדינו מנישואינו הראשונים ביום חתונתנו צילום ליאור והדס

תמונות של רגש: ילדינו מנישואינו הראשונים ביום חתונתנו צילום ליאור והדס

סיון בהריון השני. צילום איילת לנדאו

מתוך האלבום הפרטי, סיון בהריון השני. צילום איילת לנדאו

בתנו המשותפת מפרק ב. אלבום פרטי.

.בתנו המשותפת מפרק ב. אלבום פרטי

השראה

עיצוב הפנים הוא עולם שרוב ההשראות בו הן קונספטואליות או חומריות, אבל אני תמיד מוצאת את עיקר ההשראה שלי באנשים. אנשים שהעזו לפרוץ את מרחב המוכר והידוע, שחושבים מחוץ לקופסה, שיוזמים ומזמנים אליהם אתגרים – מהווים השראה אדירה עבורי. כשמדובר בנשים – על אחת כמה וכמה. אני מנסה להיות ההשראה הזו לבנות שלי. בכל צומת שבה אני מתלבטת איך לנהוג – לעתים קרובות השאלה שעוזרת לי להחליט היא: איזו בחירה משקפת את מה שהייתי רוצה שהן ילמדו ממני. בסופו של דבר, אני לומדת מהן לא פחות...

מלבד אנשים, אני שואבת השראה ממקומות בעולם, מתרבויות זרות ומהטבע. אני מאוד מאוד אוהבת לטייל ולצלם. 7 חודשים מחיי ישנתי באוהל כשטיילתי באוסטרליה וניו-זילנד, וזו הייתה אחת התקופות הטובות שהיו לי. לאחרונה יצאתי למסע צילום עם זיו קורן בלאוס וקמבודיה, וזו הייתה חוויה בלתי נשכחת ומעוררת השראה עבורי.

צילום: סיון קונוולינה, מתוך מסע צילום עם זיו קורן לקמבודיה